מאמרים אחרונים

יצירת קשר מהירה

לייעוץ רפואי יש לפנות אך ורק בפורומים

שלח

בדיקת רמת SAA בדם  ע''י מ.ט.ה

איגוד מ.ט.ה מפעיל מזה זמן רב מערך בדיקות SAA ובנוסף גם בדיקת CRPהמבוצעת בו זמנית ומוסיפה נתון חשוב מאד לשיקולי הרופאים בהמשך הטיפול בחולי פ.מ.פ.

רמה גבוהה של SAA בדם, היא תנאי הכרחי אך בלתי מספיק להתפתחות עמילואידוזיס בכליות. בדיקה זו יכולה ( אם כי לא תמיד ) לסייע לניטור מינון הקולכיצין, שהיא כיום עדיין התרופה היחידה שניתנת לחולי FMF למניעת התקפים ועמילואידוזיס.

איגוד מ.ט.ה המפעיל את מערך הבדיקות, מאפשר לנבדקים לבצע את הבדיקה, קרוב עד כמה שניתן למקום מגוריהם. בקרוב נוסיף עוד מספר מעבדות לביצוע הבדיקה, בעיקר במקומות מרוחקים ברחבי הארץ.

הבדיקה אינה כלולה בסל הבריאות ואין כל גורם בארץ ( כולל קופות החולים) שמבצע אותה.

מערך הבדיקות מופעל ע"י צוות מתנדבות העושות מלאכת קודש , ללא כל תמורה. הרישום נעשה בצורה מקצועית ודיסקרטית ביותר. תוצאות הבדיקות מגיעות למ.ט.ה עד חודש מיום ביצוען. לעיתים גם לוקח זמן רב יותר, אך אין זה תלוי בנו. אין מדובר בבדיקה שגרתית הנעשית יום יום ברחבי הארץ ואף אין ביכולתנו לרכוש את המכשיר המיוחד לביצוע הבדיקה.

יש לבצע את הבדיקה, ע"פ הוראת הרופא המטפל ולהמתין עד קבלת התוצאות. התשובות נשלחות לבתי הנבדקים עוד ביום הגעתן לאיגוד מ.ט.ה.

בכל שאלה או בירור ניתן לפנות לאיגוד מ.ט.ה בטל' 054-7697877 .( במידה ואין מענה יש להשאיר בתא הקולי פרטים ברורים כמו שם ומס' טלפון ומזכירתנו האדיבה תחזור אליכם).